Osnovna škola "Podolice" Koprivnica

ŠKOLSKO LICE

Osnovna škola "Podolice" Koprivnica

« Svibanj 2024 »

Zadovoljan/zadovoljna sam sa novom i suvremenom školom?

Ispis statistike od 2. 8. 2022.

Knjižnica

Dragi korisnici školske knjižnice - učenici, nastavnici i svi zaposlenici škole - dobrodošli na mrežnu stranicu školske knjižnice Osnovne škole „Podolice“!

U nastavku pronađite najvažnije informacije o knjižnici.

O KNJIŽNICI

Školska knjižnica nalazi se u prizemlju školske zgrade i raspolaže sa 92 m² prostora u kojem su smještene odgovarajuće police i drugi namještaj potreban za smještaj knjižnične građe. Za boravak u knjižnici korisnici na raspolaganju imaju nekoliko stolova s pripadajućim stolicama koji služe kao čitaonica i mjesto za pisanje zadaća, učenje, radionice, igru…

U knjižnici imamo i posebno uređen kutak za najmlađe korisnike koji je rado i često korišten.

Ispred knjižnice također se nalaze stolovi i stolci gdje učenici provode slobodno vrijeme.

USLUGE ZA KORISNIKE

Posudba knjiga

Svi učenici i zaposlenici OŠ „Podolice“ u školskoj knjižnici mogu potražiti i besplatno posuditi knjige koje su im potrebne.

Stanje fonda i dostupnost građe u svakom trenutku možete provjeriti u ONLINE KATALOGU knjižnice.

Naslove koji u školskoj knjižnici nisu dostupni, učenici mogu potražiti i besplatno posuditi u  Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“ Koprivnica te u bibliobusu koji svakog drugog petka, u vremenu od 12:30 do 13:30 sati, dolazi pred OŠ „Podolice“. Sve informacije o radu i aktivnostima bibliobusa mogu se naći na njegovoj Facebook stranici.

Rad na računalu u knjižnici

U knjižnici su korisnicima za korištenje dostupna dva računala. Postavljena su na radnim stolovima u dijelu knjižnice namijenjenom radu za računalom, učenju i istraživanju.

Učenici računala mogu koristiti u svoje slobodno vrijeme, svakog radnog dana, tijekom radnog vremena knjižnice.

Osim računala, učenici u knjižnici za nastavu i zabavu mogu koristiti i pet tableta.

Društvene igre

Korisnicima knjižnice na raspolaganju razne društvene igre. Najviše interesa učenici pokazuju za igranje šaha u kojem su pojedinci ostvarili i hvalevrijedne rezultate na natjecanjima.

KNJIŽNIČNI FOND

Osnivač OŠ „Podolice“, Grad Koprivnica, za školsku je knjižnicu nabavio knjižnu građu u vrijednosti 62.705,07 kn. Ministarstvo znanosti i obrazovanja izdvojilo je 55.000,00 kn za opremanje knjižnice knjižničnom građom. Nabavljene su knjige za učenički i nastavnički fond. Knjižnični fond sada broji već oko1500 jedinica knjižne građe.

Uz kupljene knjige, knjižnica OŠ „Podolice“ od Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica dobila je na dar knjižnu građu pretežno enciklopedijskog sadržaja te edukativne materijale na ukrajinskom jeziku za najmlađe. Knjige je darovala i župa Močile, Gradsko društvo Crvenog križa, Policija te brojni privatni darivatelji.

Svima koji su darovanjem knjiga obogatili fond naše školske knjižnice ovim putem najljepše zahvaljujemo.

ŠKOLSKA KNJIŽNIČARKA

Školska knjižničarka je magistra bibliotekarstva Ivana Habijan, stručna suradnica.

E-mail adresa knjižnice:  knjiznica.podolice@gmail.com

Telefon: 048/649 393