Osnovna škola "Podolice" Koprivnica

ŠKOLSKO LICE

Osnovna škola "Podolice" Koprivnica

« Svibanj 2024 »

Zadovoljan/zadovoljna sam sa novom i suvremenom školom?

Ispis statistike od 2. 8. 2022.

Ukupno: 81907
Ovaj mjesec: 1948

Maškare u našoj školi
Autor: Ivana Habijan, 14. 2. 2024.

U utorak su našom školom zavladale maškare. Hodnicima su hodali superjunaci, likovi iz bajki, neki smiješni, neki strašni. Najpopularnija maska ove godine bila je ona Wednesday Adams. Svima je zajedničko bilo jedno - bili su spremni dobro se zabaviti.

Tijekom dana maškare su, naravno, imale nastavu, ali na satovima s razrednicima svi su radili nešto drukčije, primjereno danu i raspoloženju. Osim što smo se svi častili s krafnama, u 7. b razredu imali su i pravu svadbu. Cijeli je razred sudjelovao u samom činu. Učenici su podijelili uloge: bilo je tu roditelja mladenaca, braće, kumova, dekoratera, slastičara, snimatelja, ali i onog gosta na svadbi za kojeg nitko ne zna tko je.

Roditelji mladenaca su iskazali zadovoljstvo zbog toga što su financirali cjelokupni trošak svadbe. Kuma je izradila pozivnice, a bili su spremni i prsteni. Mladence je do improviziranog oltara pratila pjesma Tarapana banda „Vidim te u bijelom“. Dočekali su ih matičarka i svećenik. Po završetku vjenčanja mladenci su se upisali u Knjigu vjenčanih, a gosti su ih posuli laticama ruže i konfetama. Najzanimljivija priča pripreme za vjenčanje je ona o kupovanju crvene haljine za učenika koji je bio maskiran u majku mladoženje.

Veselu atmosferu pogledajte u velikoj FOTOGALERIJI

U večernjim satovima opet smo priredili nešto posebno - ples pod maskama za učenike i djelatnike škole. I ovog puta odaziv je bio sjajan, a birali smo i najbolje maske dana. Treće mjesto osvojio je Lovro Šeb 8.a, drugo mjesto učenica Irina Fajdić 1.b dok je pobjednik bio Jakov Husajna 8.b.